Przejdź do treści

Archiwum

Fizjoterpaia

Kosmetyka upiększającą

Kosmetologia

ZABIEGI WYSZCZUPLAJĄCO-ANTYCELLULITOWE, ZABIEGI RELAKSUJĄCE oraz BUST MODELLING TREATMENT

Medycyna Estetyczna

Promocje

Galeria

Kosmetologia to interdyscyplinarna dziedzina nauk wpisana do rejestru zawodów medycznych. Obejmuje nauki biologiczne, biochemiczne, farmaceutyczne i medyczne ze szczególnym uwzględnieniem budowy i funkcji organizmu, poszczególnych organów, fizjologii i patofizjologi skóry. Wysoka jakość dermokosmetyków jak i preparatów zawierających ważne dla skóry substancje czynne, pozwala zapobiegać problemom związanym ze skórą. Kosmetolog to specjalista zajmujący się kosmetologią upiększającą, pielęgnacyjną i leczniczą.

Fizjoterapia stanowi zespół zabiegów z zakresu kinezyterapii, fizykoterapii i masażu leczniczego. Zdaniem prof. Andrzeja Zembatego (Kinezyterapia 2002), dominującą rolę w fizjoterapii odgrywa zdecydowanie kinezyterapia. Określenie to pochodzi z języka starogreckiego: kinezis - znaczy ruch, therapeia - leczenie. Kinezyterapia oznacza zatem leczenie ruchem. Jest zbiorem środków, ćwiczeń i działań ruchowych stosowanych w celu osiągnięcia określonego efektu leczniczego.

Polski model rehabilitacji medycznej odegrał dużą rolę w dokonaniach naukowych. Jego niekwestionowanym twórcą był prof. Wiktor Dega, którego działalność dydaktyczna i niestrudzone propagowanie terapii ruchem spowodowało rozwój tej formy w fizjoterapii.