Przejdź do treści
min. czyt.

Zabiegi złuszczające

Peeling kawitacyjny + ampułka + maska algowa

Peeling kawitacyjny służy do służy do złuszczania zrogowaciałych zrogowaciałych komórek oraz niszczenia znajdujących się na skórze bakterii i grzybów.

Działamy na skórę zwilżoną wodą. W momencie gdy przesuwamy po skórze końcówkę aparatu, powstaje zjawisko kawitacji. Fale radiowe, które rozchodzą się po zapadnięciu się pęcherzyków wody, rozbijają martwe komórki naskórka, bez powodowania uszkodzeń w jego głębszych warstwach. Dodatkowo zjawisko kawitacji powoduje powstawanie kanałów w warstwie rogowej co umożliwia zwiększoną penetrację substancji czynnych (sonoforeza kawitacyjna).

Mikrodermabrazja

Mikrodermabrazja polega na mechanicznym ścieraniu wykonywanym za pomocą głowicy pokrytej pyłem diamentowym. Ścieramy warstwę rogową naskórka dzięki czemu umożliwiamy zwiększoną penetrację substancji aktywnych, które wnikają o 30-50 % lepiej.

Powoduje rozjaśnienie przebarwień, wygładzająco na zmarszczki, zmniejsza blizny, ujędrnia i uelastycznia skórę poprzez pobudzenia fibroblastów do produkcji kolagenu.

Zabieg Oxybrazji

W trakcie zabiegu pod ciśnieniem wtłaczany jest w głąb skóry tlen i sól fizjologiczna, zapewniając skórze odpowiednie dotlenienie i nawilżenie skóry oraz złuszczenie naskórka.

Można łączyć z innymi zabiegami komponując zabiegi dostosowane do potrzeb skóry.

Zabieg idealny na ciepłe dni daje ożezwienie, można go stosować w porze letniej.

Architekt - Peel Mession

Unikalny zabieg bazujący na właściwościach kwasów huminowych. Zaprojektowany dla skóry z problemem rozszerzających się z upływem czasu porów. Łączy holistyczne podejście do pielęgnacji z zaawansowanymi kompleksami aktywnymi, które wygładzają cerę i pobudzają produkcję kolagenu XVIII, odpowiedzialnego za stabilne rusztowanie podskórne.

Zabieg składa się z 3 kluczowych kroków:

STEP 1 DETOX PEELING - stanowi idealne przygotowanie skóry do kolejnych etapów zabiegu. Bazuje na usieciowanej papainie, która wykazuje niezwykle skuteczne właściwości złuszczające, jednocześnie nie powodując silnego zaczerwienienia i podrażnienia skóry. Dodatkowo, dzięki zawartości kompleksu bogatego w kwasy huminowe wykazujące działanie detoksykujące, skóra jest nawilżona i oczyszczona.

STEP 2 BOOST ESSENCE – skoncentrowane serum, którego unikalne, wysokostężone składniki aktywne, głęboko penetrują w głąb skóry w celu stymulacji procesów odpowiedzialnych za stabilne rusztowanie podskórne. Kompleksy bogate w kwasy huminowe, ekstrakt z kory drzewa mahoniowego oraz ekstrakt z albicji jedwabistej potęgują produkcję kolagenu XVIII, przyczyniając się do wygładzenia tekstury skóry, zwężenia porów, poprawy jej kondycji i minimalizacji zmarszczek.

STEP 3 MASK – multiaktywna maska, stanowiąca ostatni krok fazy aktywnej zabiegu Architect Peel™. Niezwykle bogata formuła produktu, oprócz kwasów huminowych, zawiera kompleks trzech glinek, które potęgują efekt zwężenia porów, detoksykacji oraz wyrównania tekstury skóry. Dodatkowo ekstrakty z albicji jedwabistej i krwawnika regulują procesy naprawcze skóry, a kompilacja trzech olejów zapewnia efekt odżywionej, wygładzonej cery.

Źródło: www.peel-mission.pl/produkt/architect-peel

Whitening - zabieg złuszczająco - rozjaśniający

Unikalny skład peelingu tworzą pochodna witaminy A oraz aktywne składniki depigmentacyne, antyoksydacyjne i przeciwstarzeniowe. Zabieg ten jest skuteczną terapią rozjaśniającą jednocześnie powodując przywrócenie równowagi skórze mieszanej i tłustej. Skóra po zabiegu jest gładka, elastyczna i odzyskuje swój naturalny blask. Zabieg może być stosowany w okresie letnim i nie wyłącza pacjenta z codziennego życia.

Po nałożeniu peelingu następuje:

  • intensywna odbudowa naskórka
  • przebudowa i regeneracja włókien kolagenowych
  • poprawa jakości włókien elastycznych
  • zmniejszenie i wygładzenie warstwy rogowej
  • regulacja procesu melanogenezy.
Zabiegi złuszczające wykonywane w Żywcu