Przejdź do treści
min. czyt.

Mezoterapia mikroigłowa

Idea Terapii Mikroigłowej opiera się na wywołaniu naturalnego procesu regeneracji, jak i reakcji na mikroskopijnej wielkości ukłucia. Kontrolowane uszkodzenie naskórka powoduje przyspieszone procesy naprawcze.

Substancje, które stosuje się podczas zabiegu, to głównie kwas hialuronowy. Wykorzystuje się także aminokwasy, antyoksydanty, peptydy, witaminy i mikroelementy.

Zabieg ten powoduje przebudowę struktury skóry. Zarówno naskórka jak i skóry właściwej. Dochodzi do zwiększenia ilości keratynocytów w warstwach żywych naskórka, co przyczynia się do jego pogrubienia i wzmocnienia bariery ochronnej przeciwko czynnikom zewnętrznym takim jak wiatr, mróz słońce, zanieczyszczenia.

Efektem tego jest spłycenie zmarszczek i bruzd, poprawa elastyczności i jędrności skóry, zwiększenie liczby włókien kolagenowych i elastynowych. Można tu mówić o naturalnym procesie naprawczym naskórka, który prowadzi do widocznego odmłodzenia skóry.

W zaawansowanej kosmetologii uzyskujemy długotrwałe odmłodzenie skóry twarzy, szyi, dekoltu i dłoni. Zastosowanie mikronakłuwania w terapiach antycellulitowych i wyszczuplających zwiększa wchłanianie substancji zmniejszających te defekty oraz poprawiają strukturę skóry wygładzając ją.

Warstwa rogowa naskórka stanowi skuteczną barierę utrudniającą substancjom aktywnym przenikanie w głąb skóry. Szacuje się, że przeciętnie tylko od 0,3 do 1 % jest w stanie ją pokonać, dla porównania dzięki mikrodermabrazji możemy zwiększyć wchłanianie od 3 do 20% natomiast zabiegi mikronakłuwania powodują wzrost absorbcji składników aktywnych od 75% do 85% w zależności od głębokości nakłuć, jak i stężenia substancji czynnych w preparatach aplikowanych podczas zabiegu.

Mezoterapia mikroigłowa w Żywcu