Karboksyterapia
- Karboksyterapia w walce z cellulitem i lokalnymi depozytami tłuszczu;
- Karboksyterapia, a rozstępy i blizny;
Terapia dwutlenkiem węgla ("cudownym gazem"), czy inaczej karboksyterapia, została ogłoszona największym przełomem w kosmetologii estetycznej.
Nic dziwnego, ponieważ ilość zastosowań i skuteczność tej metody jest imponująca. Jest to bezpieczna, mało inwazyjna i klinicznie sprawdzona metoda stosowana do odmładzania skóry, walki z cellulitem, rozstępami, bliznami, lokalnymi nadmiarami tkanki tłuszczowej, zwiotczeniami skóry, łysieniem, zaburzeniami krążenia.
Zabieg polega na śródskórnym lub podskórnym precyzyjnym wstrzykiwaniu, przy użyciu urządzenia, kontrolowanych dawek dwutlenku węgla (CO2).
Jak działa karboksyterapia?
Czysty CO2 jest wstrzykiwany w tkanki podskórne przez niewielką igłę. Przenika bez problemu do okolicznych tkanek. CO2 wywołuje silne rozszerzenie drobnych naczyń krwionośnych oraz powstanie nowych kapilar. Zwiększa przepływ krwi, tlenu i składników odżywczych do podawanego obszaru oraz poprawia mikrokrążenie i odnowę komórek.
Odpowiedzią skóry na iniekcje CO2 jest stymulacja kolagenu, co skutkuje zwiększoną jej sprężystością. Ponadto, zwiększona ilość dwutlenku węgla wpływa na zmniejszenie zdolności wiązania tlenu przez hemoglobinę. W związku z czym, hemoglobina chętniej zostawia w tkance przyniesiony ze sobą tlen.
Wysoka zawartość związku powoduje też tworzenie nowych naczyń krwionośnych, co prowadzi do długotrwałej poprawy krążenia i dotlenienia tkanek. Tak więc zwiększenie stężenia ndwutlenku węgla uruchamia kilka mechanizmów nastawionych na szybkie dostarczenie większych ilości tlenu do danej okolicy.
Łączenie aspektów mechanicznego rozbijania tkanek (penetracja gazu) oraz jego chemicznego działania na skórę sprawia, że karboksykoterapia jest jedną z najbardziej obiecujących technik rewitalizacji skóry.
Czy CO2 stosowany w karboksyterapii jest szkodliwy?
CO2 jest produkowany przez nasze komórki w wyniku spalania tlenu oraz wydalany przez nasze płuca. Oznacza to, iż jest wysoce obojętny dla każdego organizmu. Można śmiało uznać go za „ekologiczny”, terapeutyczny czynnik.
Karboksyterapia jest zabiegiem medycznym dlatego jest dokładnie przebadana pod względem mechanizmów działania, efektów terapeutycznych i skutków ubocznych. Jest to więc zabieg bezpieczny, który może pomóc poprawić zdrowie i wygląd naszej skóry.
Jak długo trwa kuracja?
Karboksyterapia w walce z cellulitem i lokalnymi depozytami tłuszczu – ilość zalecanych zabiegów wynosi średnio 10 w odstępach 1 – 7 dniowych pomiędzy każdym zabiegiem.
Karboksyterapia, a rozstępy i blizny – ilość zabiegów w przypadku:
- Świeżych rozstępów 2 do 4 zabiegów w odstępach 7 dni,
- Rozstępów starszych 3 do 12 zabiegów co 7 dni,
Zabieg trwa od kilku do kilkunastu minut.
Przeciwwskazania do karboksyterapii:
- ciąża i karmienie piersią
- choroby serca
- niestabilne i nie leczone nadciśnienie
- ciężka anemia
- ciężka niewydolność płuc, nerek, wątroby
- zakrzepowe zapalenie żył
- zator tętnicy płucnej
- opryszczka
- epilepsja
- hemofilia
- nowotwory, znamiona
- stymulator serca
- jaskra
- leczenie inhibitorami anhydrazy węglanowej
- choroby układu odpornościowego
- przebyte niedawno zabiegi chirurgiczne