min. czyt.

Pielęgnacja dłoni

Manicure klasyczny

Zabieg polega na nadaniu paznokciom odpowiedniego kształtu i długości. Skórki są przygotowywane do tradycyjnego wycięcia cążkami. Kosmetyczka zmiękcza skórki specjalnym preparatem, odsuwa je delikatnie i wycina cążkami.

Pielęgnacja dłoni

Manicure tradycyjny (cążkowy) jest zabiegiem, który wykonywany jest u osób przyzwyczajonych do tej metody. Staramy się odradzać taką metodę, ponieważ wycinanie skórek wiąże się z ryzykiem skaleczenia poza tym jest to pozbawianie płytki paznokciowej jej naturalnej ochrony. Skórki często wycinane odrastają szybko i zwykle coraz grubsze. Kosmetyczka zaleca po zabiegu stosowanie w domu oliwki pielęgnacyjnej oraz specjalnego płynu do usuwania skórek.

Manicure biologiczny

Pielęgnacja dłoni

Zabieg manicure biologiczny polecany jest kobietom i mężczyznom, można go również wykonywać dzieciom.

Paznokcie są skracane do pożądanej długości, skórki są poddane działaniu specjalnemu preparatowi rozpuszczającemu keratynę i delikatnie odsuwane. Po zabiegu wmasowywana jest pielęgnacyjna oliwka do skórek i paznokci.

Zabieg gwarantuje zdrowe paznokcie i zapobiega narastaniu i zadzieraniu się skórek wokół paznokci.

Nie zapominamy również o skórze dłoni i używając balsamu pielęgnacyjnego, wykonujemy masaż.

Manicure Japoński

Manicure Japoński (Manicure P.Shine) to metoda, która wzmacnia naturalne paznokcie, nadając im równocześnie połysk różowej perły. Ten unikatowy, nowoczesny manicure, nadaje paznokciom naturalnym blask, zasila je w składniki naturalne: witaminy A, E, H, prowitaminę B5, keratynę, pyłek pszczeli i krzemionkę z morza japońskiego. Technologia P.Shine pobudza krążenie krwi, wspiera zdrowy wzrost paznokci, prowadzi do ich wzmocnienia i wzbogaca w ważne witaminy. Zapobiega łuszczeniu się i rozdwajaniu płytki. Japoński manicure zalecany jest na paznokcie łamliwe, o nierównej powierzchni, rozdwajające się. Paznokcie z kruchych stają się sprężyste i giętkie. Technika ta w swojej prostocie, naturalności i skuteczności odpowiednia jest zarówno dla kobiet jak i mężczyzn.

Zabieg trwa około 30 min.

Paznokcie żelowe

Paznokcie żelowe

Piękne, naturalne paznokcie są marzeniem każdej kobiety, jednak nie każda Pani życzy sobie modelować je. Niektóre Klientki pragną tylko wzmocnić swą własną naturalną płytkę paznokciową. Żel do naturalnych paznokci wspaniale je pielęgnuje oraz staje się naturalnym wzmocnieniem płytki, jednocześnie nie niszcząc jej, gdyż metoda ta nie wymaga używania tipsów oraz kleju. Rozprowadza się na paznokciu niewidzialnym filmem, bez nierówności i ostrych kantów.

Paznokcie według życzenia mogą być pokryte transparentnym lub mlecznobiałym żelem, co pozwala stworzyć piękny, trwały, bardzo naturalnie wyglądający French manicure. Wzmocnione paznokcie zachowują swój wypielęgnowany, naturalny i stale błyszczący wygląd przez wiele tygodni. Dodatkowym argumentem jest fakt, że lakier nałożony na żelowany paznokieć utrzymuje się przez bardzo długi okres czasu.

Metodą żelu UV paznokcie można ponadto wzmocnić.

Atuty żelu UV:

  • doskonale imituje naturalne paznokcie
  • jest trwały się stałym połyskiem doskonale przyczepny
  • dzięki niemu paznokcie nie odpryskują się i nie żółkną (można korzystać z solarium)

Ponadto dzieki pokryciu paznokci żelem można pozbyć się nawyku ich obgryzania.
Trwały bardzo naturalnie wyglądający French można pomalować żelami kolorowymi.

Z przyjemnością informujemy, że Centrum Kosmetyki i Pielęgnacji Ciała w Żywcu, wprowadziło do swojego Salonu firmę Alessandro - synonim najwyższej jakości, ekskluzywności i innowacji.

Alessandro International to wyjątkowe linie do pielęgnacji paznokci, dłoni, stóp, a przede wszystkim szerokie spektrum żeli światłoutwardzalnych, to nr 1 na świecie w szeroko rozumianej pielęgnacji dłoni, stóp i paznokci.

Paznokcie hybrydowe

Manicure hybrydowy jest jednym z najnowszych trendów w stylizacji paznokci skierowanym głównie do kobiet ceniących sobie naturalność oraz długotrwały efekt.

Wśród jego zalet wymienia się przede wszystkim gładką i lśniącą stylizację bez smug oraz nieestetycznych zadrapań, wgnieceń, odpryśnięć i zmatowienia, a jego efekty utrzymują minimum od 2 do 3 tygodni.

Dużą zaletą jest także czas zabiegu ok. 40 minut.

Paznokcie żelowe wykonane w Łodygowicach
Paznokcie żelowe Zdjęcie 2
Paznokcie żelowe Gilowice