Zabiegi dla skóry problematycznej
Zabieg Redness Stop System- Purles
To doskonały zabieg dla cery naczyniowej, nadwrażliwej, kiedy borykasz się z problemami pieczenia skóry, pojawiającym się świądem, a także uczuciem ściągnięcia. Zabieg ma na celu wzmocnienie naczyń krwionośnych.
Linia Redness Stop System powstała, by wesprzeć codzienną walkę, która ma na celu wzmocnienie naczynek, ukojenie powstałych zmian oraz ochronę przed wpływem negatywnych czynników egzogennych i endogennych mogących pogarszać stan skóry.
Nadwrażliwość, pieczenie, świąd i uczucie ściągnięcia często towarzyszą skórze naczyniowej, charakteryzującej się wyraźnie prześwitującymi przez nią naczyniami krwionośnymi i delikatnością. Sygnałem alarmowym jest rumień, początkowo zanikający, który może prowadzić jednak do utrwalonych teleangiektazji, jak i rozwoju trądziku różowatego. By ukoić, nawilżyć, chronić i wzmacniać skórę nieodzowna jest prawidłowa rutyna pielęgnacyjna.
Zabieg Timemachine firmy Storyderm dla cery wrażliwej, wymagającej odświeżenia, oczyszczenia i wyciszenia.
Aktywne składniki zawarte w mikrokapsułkach dostarczają bezpośrednio aktywnych substancji do warstwy podstawnej i komórek naskórka. Dzięki szybkiej i głębokiej penetracji powodują jednoczesną aktywację limfocytów. Efektem jest szybka i skuteczna regeneracja skóry. Mocno skoncentrowane składniki aktywne stymulują, leczą i pobudzają do odnowy poprzez proliferację nowych komórek.
Efekty zabiegu: skóra jest odświeżona, nawilżona i ujędrniona, dzięki aktywnym składnikom zawartych w produktach Storyderm takich jak: wyciąg ze śluzu ślimaka, kwas hialuronowy, ceramidy, oligopeptydy, hexapeptydy, adenosine, niacinamide.
Zabieg Capillar Mesoboost
Zabieg rekomendowany dla cery wrażliwej i naczyniowej, ze skłonnością do rumienia. Zawarty w składzie serum- kwas laktobionowy gwarantuje błyskawiczne ukojenie skóry zaczerwienionej, podrażnionej a także wzmacnia barierę ochronną skóry.
Za pomocą ultradźwięków wprowadzamy serum Capillar Mesoboost, następnie aplikujemy kwas dopasowany indywidualnie do typu skóry klienta. Zabieg zakończony jest odżywczą masą algową z witaminą C z zastosowaniem dla cery naczyniowej.
Zabieg elektrokoagualcji – zamykający naczynia
Rozszerzone naczynka krwionośne (teleangiektazje) na twarzy, szyi i dekolcie to jeden z najczęstszych problemów skórnych, występują one niezależnie od płci i wieku.
Zabieg zamykania naczynek opiera się na metodzie termolizy oraz elektrolizy z wykorzystaniem prądu wysokiej częstotliwości i prądu stałego.
W zabiegach metodą elektrolizy stosuje się prąd galwaniczny aplikowany w sposób stały lub impulsowy. Do zamknięcia naczynia dochodzi w wyniku zjawiska elektrolizy, jakie zachodzi w obszarze jego lokalizacji.
W zabiegach metodą termiczną stosuje się prąd wielkiej częstotliwości. Naczynie krwionośne zostaje zamknięte w wyniku koagulacji termicznej. Istotą zabiegu jest ciepło powodujące termiczne uszkodzenie (ścięcie, koagulację) białek zlokalizowanych w tkance.
W zabiegach metodą termiczną stosuje się prąd wielkiej częstotliwości. Naczynie krwionośne zostaje zamknięte w wyniku koagulacji termicznej. Istotą zabiegu jest ciepło powodujące termiczne uszkodzenie (ścięcie, koagulację) białek zlokalizowanych w tkance. Dla mniejszych naczynek wystarczają 1-3 zabiegi, dla naczynek większych lub sieci otwartych naczyń trzeba nastawić się na dłuższą kurację. Efekty zamykania naczynek widoczne są zaraz po zabiegu, jednak proces gojenia trwa od 5 dni do 3 tygodni.
Zamykać naczynka można o każdej porze roku, przy czym należy pamiętać o zakazie opalania – przez miesiąc po zabiegu oraz stosowanie kremów ochronnych UV.
Bezpośrednio po zabiegu może wystąpić obrzęk, rumień, stwardnienie, zasinienie, ból. Strupki, które mogą się pojawić po zabiegu goją się w ciągu kilku dni – nie wolno ich zdrapywać, ponieważ może to doprowadzić do powstania blizny.
Wskazania do zabiegu:
- rozszerzone naczynia krwionośne
- naczyniaki gwiaździste
Przeciwwskazania:
- zaburzenia krzepnięcia krwi
- cukrzyca
- rozrusznik serca
- implanty/ metalowe części
- skłonność do bliznowców lub keloidów
- stosowanie leków przeciwzakrzepowych, antybiotyków
- epilepsja
- egzema/ łuszczyca w miejscu zabiegu
- nowotwór (chemioterapia)
- operacje chirurgiczne/ medycyny estetycznej
- problemy z sercem/ krążeniem
- uszkodzenia skóry
- znamiona
- stany zapalne, gorączka
- trądzik różowaty, pospolity
- terapia retinoidami
- ciąża
- czynne infekcje: bakteryjne (jak np. liszajec zakaźny), grzybicze, wirusowe (opryszczka, brodawki, mięczak zakaźny)