Przejdź do treści
min. czyt.

Nici PDO

Nić PDO – umieszczona jest na sterylnej, bardzo cienkiej igle, przy pomocy której wprowadzamy ją w określone okolice skóry twarzy, szyi, dekoltu, biustu, pośladków, brzucha i nóg.

Na podstawie obserwacji klinicznych stwierdzono, że polidioksanon pobudza w tkankach proces neokolagenezy – czyli stymuluje produkcję nowego kolagenu - białka odpowiedzialnego za napięcie i jędrność skóry. Ponadto stymulacja fibroblastów powoduje pobudzenie syntezy elastyny – białka odpowiedzialnego za sprężystość i elastyczność skóry. W badaniach in vivo stwierdzono również, że działanie polidioksanonu powoduje syntezę naturalnego (endogennego) kwasu hialuronowego.

Wprowadzając nić PDO w skórę uzyskujemy natychmiastową poprawę jej wyglądu. Po około 10-14 dniach rozpoczyna się proces syntezy naturalnych białek organizmu (kolagen i elastyna). Proces tan trwa przez cały okres utrzymywania się nici w organizmie (do 240 dni).

Otrzymane efekty estetyczne utrzymują się zazwyczaj do 24 miesięcy.

Stosując nici, wpływamy wzmacniająco na obwisłe tkanki. Ze względu na szybkie tempo wchłaniania nici, nie ma ryzyka zagęszczenia i bliznowacenia, jak w przypadku włókien o dużej średnicy i nici o długim okresie biodegradacji (ponad rok). Lifting z zastosowaniem nici PDO to zabieg dedykowany przede wszystkim pacjentom w wieku 30-65 lat.

Substancje, które stosuje się podczas zabiegu, to głównie kwas hialuronowy, ale także aminokwasy, antyoksydanty, peptydy, witaminy i mikroelementy.

Efekty zabiegu wykorzystującego Nici PDO:

Zabieg ten powoduje przebudowę struktury skóry, zarówno naskórka jak i skóry właściwej. Dochodzi do zwiększenia ilości keratynocytów w warstwach żywych naskórka, co przyczynia się do jego pogrubienia i wzmocnienia bariery ochronnej przeciwko czynnikom zewnętrznym takim jak wiatr, mróz słońce, zanieczyszczenia.

Efektem tego jest spłycenie zmarszczek i bruzd, poprawa elastyczności i jędrności skóry, zwiększenie liczby włókien kolagenowych i elastynowych. Można tu mówić o naturalnym procesie naprawczym naskórka, który prowadzi do widocznego odmłodzenia skóry.

W zaawansowanej kosmetologii uzyskujemy długotrwałe odmłodzenie skóry twarzy, szyi, dekoltu i dłoni. Zastosowanie mikronakłuwania w terapiach antycellulitowych i wyszczuplających zwiększa wchłanianie substancji zmniejszających te defekty oraz poprawiają strukturę skóry wygładzając ją.

Warstwa rogowa naskórka stanowi skuteczną barierę utrudniającą substancjom aktywnym przenikanie w głąb skóry. Szacuje się, że przeciętnie tylko od 0,3 do 1 % jest w stanie ją pokonać, dla porównania dzięki mikrodermabrazji możemy zwiększyć wchłanianie od 3 do 20% natomiast zabiegi mikronakłuwania powodują wzrost absorbcji składników aktywnych od 75% do 85% w zależności od głębokości nakłuć , jak i stężenia substancji czynnych w preparatach aplikowanych podczas zabiegu.

Nici PDO Żywiec