Przejdź do treści
min. czyt. 08.02.2021r

Usuwanie tatuażu

Pierwsze trwałe rysunki na ciałach pojawiły się parę wieków przed naszą erą, posiadali je wojownicy w kulturach polinezyjskich. Dzisiaj tatuaż dla wielu osób jest formą wyrażenia siebie i stał się powszechny, chociaż każdy tatuaż jest wyjątkowy.

A co w momencie kiedy wyjątkowość naszego tatuażu przeminie i chcemy go zmienić lub trwale usunąć?

Kiedyś jedyną możliwością pozbycia się tatuażu było jego wycięcie chirurgiczne, które powodowało blizny. My znamy latwiejszy sposob i możemy Ci pomóc! Obecnie możemy dziękować medycynie estetycznej za laserowe usuwanie tatuażu, które jest mniej inwazyjne. Najlepszym urządzeniem jest laser Q-swich, który przez krótkie impulsy o dużej energii pozwala zniszczyć komórki, w których znajduje się pigment, w późniejszym etapie układ odpornościowy wchłania je. Impulsy świetlne podczas zabiegu odczuwa się podobnie do strzałów z gorącej gumki.

Ilość zabiegów uzależniona jest od tatuażu. Ogromne znaczenie ma kolor dzieła, ponieważ biały, jasny zielony i turkusowy są mało widoczne dla urządzenia, trudno usuwa się pomarańczowy, żółty, różowy, natomiast najłatwiej znikają czarne, ciemnoniebieskie i ewentualnie czerwone.

Przeciwwskazania do zabiegu usuwania tatuażu:

  • opalona skóra
  • ciąża i okres karmienia piersią
  • w trakcie laseroterapii nie wolno zażywać antybiotyków, światłouczulających leków i przeciwgrzybiczych, antydepresyjnych oraz ziółek (szałwia, dziurawiec, n agietek)
  • osoby z nowotworami, cukrzycą nieunormowaną i padaczką
  • opalona skóra

Cena i ilość zabiegów:?

Cena zabiegu uzależniona jest od wielkości tatuażu, średnia cena jednego zabiegu to 250 zł. Ilość zabiegów najczęściej od 5 do 10.

Zabieg usuwania tatuażu Żywiec