Strona Główna » Oferta » Kosmetologia » Zabiegi na twarz » Skóra problematyczna

Skóra problematyczna

Redness Stop System - Purles

To doskonały zabieg dla cery naczyniowej. Nadwrażliwość, pieczenie, świąd i uczucie ściągnięcia to często spotykane problemy tej skóry. Zabieg ma na celu wzmocnienie naczyń krwionośnych.

Linia Redness Stop System powstała, by wesprzeć codzienną walkę, która ma na celu wzmocnienie naczynek, ukojenie powstałych zmian oraz ochronę przed wpływem negatywnych czynników egzogennych i endogennych mogących pogarszać stan skóry.

Nadwrażliwość, pieczenie, świąd i uczucie ściągnięcia często towarzyszą skórze naczyniowej, charakteryzującej się wyraźnie prześwitującymi przez nią naczyniami krwionośnymi i delikatnością. Sygnałem alarmowym jest rumień, początkowo zanikający, który może prowadzić jednak do utrwalonych teleangiektazji, jak i rozwoju trądziku różowatego. By ukoić, nawilżyć, chronić i wzmacniać skórę nieodzowna jest prawidłowa rutyna pielęgnacyjna.

Zabieg dla skóry wrażliwej skłonnej do podrażnień i zaczerwień

Substancje aktywne w tym zabiegu: mleczan sodu, aloes, algi, soja, magnez, mocznik, tokoferol, kwas hialuronowy. Efekt zabiegu: cera staje się bardziej wyrównana, odzyskuje witalność, nawilżona. Zabieg ma działanie uspakajające na zaczerwienioną i podrażnioną skórę.

Zabieg dla skóry naczyniowej, wzmacniające naczynia krwionośne

Substancje aktywne w tym zabiegu: witamina C , arnika, aloes, algi, kolagen, ekstrakt z limonki, kwas hialuronowy. Efekt zabiegu: sieć naczyń znacznie wzmocniona, skóra uspokojona, rozjaśniona, nawilżona.

Zabieg elektrokoagualcji – zamykający naczynia

Rozszerzone naczynka krwionośne (teleangiektazje) na twarzy, szyi i dekolcie to jeden z najczęstszych problemów skórnych, występują one niezależnie od płci i wieku.

Zabieg zamykania naczynek opiera się na metodzie termolizy oraz elektrolizy z wykorzystaniem prądu wysokiej częstotliwości i prądu stałego.

W zabiegach metodą elektrolizy stosuje się prąd galwaniczny aplikowany w sposób stały lub impulsowy. Do zamknięcia naczynia dochodzi w wyniku zjawiska elektrolizy, jakie zachodzi w obszarze jego lokalizacji.

W zabiegach metodą termiczną stosuje się prąd wielkiej częstotliwości. Naczynie krwionośne zostaje zamknięte w wyniku koagulacji termicznej. Istotą zabiegu jest ciepło powodujące termiczne uszkodzenie (ścięcie, koagulację) białek zlokalizowanych w tkance.

W zabiegach metodą termiczną stosuje się prąd wielkiej częstotliwości. Naczynie krwionośne zostaje zamknięte w wyniku koagulacji termicznej. Istotą zabiegu jest ciepło powodujące termiczne uszkodzenie (ścięcie, koagulację) białek zlokalizowanych w tkance. Dla mniejszych naczynek wystarczają 1-3 zabiegi, dla naczynek większych lub sieci otwartych naczyń trzeba nastawić się na dłuższą kurację. Efekty zamykania naczynek widoczne są zaraz po zabiegu, jednak proces gojenia trwa od 5 dni do 3 tygodni.

Zamykać naczynka można o każdej porze roku, przy czym należy pamiętać o zakazie opalania – przez miesiąc po zabiegu oraz stosowanie kremów ochronnych UV.

Bezpośrednio po zabiegu może wystąpić obrzęk, rumień, stwardnienie, zasinienie, ból. Strupki, które mogą się pojawić po zabiegu goją się w ciągu kilku dni – nie wolno ich zdrapywać, ponieważ może to doprowadzić do powstania blizny.

Wskazania do zabiegu:

Przeciwwskazania:

Skóra problematyczna Żywiec powrót »

Nasza oferta

strzałka do góry