Strona Główna » Gabinet Medycyny estetycznej » Osocze bogatopłytkowe

Osocze bogatopłytkowe

Eliksir młodości, który mamy w sobie!!!!!

Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym to innowacyjny zabieg.

Substancja aktywna w tym zabiegu to autologiczna surowica krwi bogaty w płytki pozyskiwane z krwi pacjenta.

Po pobraniu małych ilości krwi, odwirowujemy ją w specjalistycznej wirówce do otrzymanego osocza dodajmy roztwór wapnia w celu aktywacji komórek.

Uzyskany preparat jest bogatym źródłem czynników wzrostu uwalnianych z płytek krwi i leukocytów. Należą do nich m.in. PDGF i FGF (stymulują wzrost naczyń krwionośnych i naskórkowanie), TGF (czynnik transformujący, kontroluje wzrost komórek), IGF (insulinopodobny czynnik wzrostu, jego ilość zmniejsza się wraz z wiekiem), VEGF (bierze udział w angiogenezie). Przyczyniają się one wraz z fibryną, fibronektyną i witronektyną do intensywnej regeneracji skóry. Pobudzane zostają procesy namnażania komórek, tworzą się nowe sieci naczyń krwionośnych oraz nowe struktury kolagenu i elastyny.

Zabieg może obejmować okolice twarzy, szyi, dekoltu czy dłoni. Autologiczny materiał zostaje wprowadzony metoda mikronakłuć, czyli mezoterapią igłową. Nie jest to zabieg o dużej bolesności. Przed nakłuwaniem skóra jest znieczulana specjalnym preparatem, a używane igły należą do najcieńszych.

Co zyskujemy?

Terapia pozwala na osiągnięcie bardzo zadowalających efektów: poprawy kolorytu skóry, wzrostu elastyczności, wygładzenia zmarszczek i poprawę ukrwienia danego obszaru. Komórki są lepiej odżywione, a ich liczniejsze podziały wpływają pozytywnie na gęstość skóry.

Wprowadzony preparat jest całkowicie bezpieczny i nie powoduje uczuleń, gdyż jest pozyskiwany od danego pacjenta. Ma on w sobie ogromny potencjał w walce z oznakami starzenia.

Nici PDO

Nić PDO – umieszczona jest na sterylnej, bardzo cienkiej igle, przy pomocy której wprowadzamy ją w określone okolice skóry twarzy, szyi, dekoltu, biustu, pośladków, brzucha i nóg. Na podstawie obserwacji klinicznych stwierdzono, że polidioksanon pobudza w tkankach proces neokolagenezy – czyli stymuluje produkcję nowego kolagenu – białka odpowiedzialnego za napięcie i jędrność skóry. Ponadto stymulacja fibroblastów powoduje pobudzenie syntezy elastyny – białka odpowiedzialnego za sprężystość i elastyczność skóry. W badaniach in vivo stwierdzono również, że działanie polidioksanonu powoduje syntezę naturalnego (endogennego) kwasu hialuronowego.

Wprowadzając nić PDO w skórę uzyskujemy natychmiastową poprawę jej wyglądu. Po około 10-14 dniach rozpoczyna się proces syntezy naturalnych białek organizmu (kolagen i elastyna). Proces tan trwa przez cały okres utrzymywania się nici w organizmie (do 240 dni). Otrzymane efekty estetyczne utrzymują się zazwyczaj do 24 miesięcy.
Stosując nici, wpływamy wzmacniająco na obwisłe tkanki. Ze względu na szybkie tempo wchłaniania nici, nie ma ryzyka zagęszczenia i bliznowacenia, jak w przypadku włókien o dużej średnicy i nici o długim okresie biodegradacji (ponad rok). Lifting z zastosowaniem nici PDO to zabieg dedykowany przede wszystkim pacjentom w wieku 30-65 lat.

Substancje, które stosuje się podczas zabiegu, to głównie kwas hialuronowy, ale także aminokwasy, antyoksydanty, peptydy, witaminy i mikroelementy.

Zabieg ten powoduje przebudowę struktury skóry, zarówno naskórka jak i skóry właściwej. Dochodzi do zwiększenia ilości keratynocytów w warstwach żywych naskórka, co przyczynia się do jego pogrubienia i wzmocnienia bariery ochronnej przeciwko czynnikom zewnętrznym takim jak wiatr, mróz słońce, zanieczyszczenia. Efektem tego jest spłycenie zmarszczek i bruzd, poprawa elastyczności i jędrności skóry, zwiększenie liczby włókien kolagenowych i elastynowych. Można tu mówić o naturalnym procesie naprawczym naskórka, który prowadzi do widocznego odmłodzenia skóry. W zaawansowanej kosmetologii uzyskujemy długotrwałe odmłodzenie skóry twarzy, szyi, dekoltu i dłoni. Zastosowanie mikronakłuwania w terapiach antycellulitowych i wyszczuplających zwiększa wchłanianie substancji zmniejszających te defekty oraz poprawiają strukturę skóry wygładzając ją.

Warstwa rogowa naskórka stanowi skuteczną barierę utrudniającą substancjom aktywnym przenikanie w głąb skóry. Szacuje się, że przeciętnie tylko od 0,3 do 1 % jest w stanie ją pokonać, dla porównania dzięki mikrodermabrazji możemy zwiększyć wchłanianie od 3 do 20% natomiast zabiegi mikronakłuwania powodują wzrost absorbcji składników aktywnych od 75% do 85% w zależności od głębokości nakłuć , jak i stężenia substancji czynnych w preparatach aplikowanych podczas zabieg.

Osocze bogatopłytkowe Żywiec powrót »

Nasza oferta

strzałka do góry