Strona Główna » Gabinet Medycyny Naturalnej i Fizjoterapii » Krioterapia

Krioterapia

Krioterapia w odnowie biologicznej

KRIOTERAPIA to w medycynie leczenie zimnem. Zabieg ten polega na obniżeniu temperatury tkanek. Celem krioterapii jest obniżenie temperatury skóry i tkanek głębiej położonych, a tym samym spowodowanie przekrwienia głębokiego okolicy poddanej zabiegowi.

Krioterapia miejscowa powoduje:

KRIOTERAPIA W ODNOWIE BIOLOGICZNEJ, ODCHUDZANIU

Terapia zimnem -160 stopnie Celsjusza – ciekłym azotem - spowalnia procesy starzenia, reguluje przemianę materii, pomagając w walce z nadwagą i otyłością, zmniejsza przemęczenie fizyczne i psychiczne, poprawia koloryt i stan skóry, korzystnie wpływa na włosy i paznokcie. Poza tym leczenie zimnem przyspiesza przemianę materii, sprzyjając spalaniu tkanki tłuszczowej. Krioterapia poprawia koloryt skóry, w odnowie biologicznej – opóźnia efekty starzenia, powodując wzrost sił witalnych organizmu, a także ma działanie relaksujące. Ma też działanie wspomagające w leczeniu otyłości i zwalczaniu cellulitu.

Borowina ze względu na wielokierunkowe działanie znajduje co raz częściej zastosowanie w zabiegach terapeutycznych jak i kosmetycznych – pielęgnujących urodę. Borowina to też naturalny antyoksydant - neutralizuje działanie wolnych rodników przeciwdziałając przedwczesnemu starzeniu się skóry. W procesach leczniczych udział biorą takie składniki borowiny jak: kwasy huminowe, bituminy, aminokwasy, enzymy, garbniki oraz liczne biopierwiastki. Borowina ogrzana do temperatury 40°C powoli oddaje ciepło, które w efekcie działa na skórę i tkankę łączną, pobudzając krążenie i łagodząc bóle. Ponad to borowina działa oczyszczająco i detoksykująco. Komórki skóry odzyskują zdolność regeneracji, pobudzone zostają prawidłowe procesy metaboliczne oraz wzmocniony zostaje system immunologiczny.

Proponujemy Państwu antystresowy masaż pleców i karku.

Masaż koncentrujący się na plecach i karku, wykorzystujący cenne właściwości borowiny. Masaż uwalnia od napięć, rozgrzewa mięśnie, poprawia krążenie i rozluźnia. Ciepły okład z borowiny wzmacnia efekt masażu pielęgnując skórę pleców.

ZDROWIE JEST NAJWAŻNIEJSZE

Wskazania:

Przeciwwskazania:

Zabiegi borowinowe Żywiec powrót »

Nasza oferta

strzałka do góry