Osocze bogatopłytkowe

Osocze bogatopłytkowe = Eliksir młodości, który mamy w sobie!!!!!

Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym to innowacyjny zabieg.

Substancja aktywna w tym zabiegu to autologiczna surowica krwi bogaty w płytki pozyskiwane z krwi pacjenta.

Po pobraniu małych ilości krwi, odwirowujemy ją w specjalistycznej wirówce do otrzymanego osocza dodajmy roztwór wapnia w celu aktywacji komórek.

Uzyskany preparat jest bogatym źródłem czynników wzrostu uwalnianych z płytek krwi i leukocytów. Należą do nich m.in. PDGF i FGF (stymulują wzrost naczyń krwionośnych i naskórkowanie), TGF (czynnik transformujący, kontroluje wzrost komórek), IGF (insulinopodobny czynnik wzrostu, jego ilość zmniejsza się wraz z wiekiem), VEGF (bierze udział w angiogenezie). Przyczyniają się one wraz z fibryną, fibronektyną i witronektyną do intensywnej regeneracji skóry. Pobudzane zostają procesy namnażania komórek, tworzą się nowe sieci naczyń krwionośnych oraz nowe struktury kolagenu i elastyny.

Zabieg może obejmować okolice twarzy, szyi, dekoltu czy dłoni. Autologiczny materiał zostaje wprowadzony metoda mikronakłuć, czyli mezoterapią igłową. Nie jest to zabieg o dużej bolesności. Przed nakłuwaniem skóra jest znieczulana specjalnym preparatem, a używane igły należą do najcieńszych.

Co zyskujemy dzięki mezoterapii osoczem bogatopłytkowym?

Terapia pozwala na osiągnięcie bardzo zadowalających efektów: poprawy kolorytu skóry, wzrostu elastyczności, wygładzenia zmarszczek i poprawę ukrwienia danego obszaru. Komórki są lepiej odżywione, a ich liczniejsze podziały wpływają pozytywnie na gęstość skóry.

Wprowadzony preparat jest całkowicie bezpieczny i nie powoduje uczuleń, gdyż jest pozyskiwany od danego pacjenta. Ma on w sobie ogromny potencjał w walce z oznakami starzenia.

Osocze bogatopłytkowe Żywiec powrót »