Przejdź do treści
min. czyt. 11.12.2020r

Podologia w Żywcu

W naszym gabinecie podologicznym oferujemy:

  • usunięcie odcisków,
  • usunięcie modzeli,
  • usunięcie brodawek,
  • założenie klamry na wrastające paznokcie,
  • pomoc w leczeniu grzybicy,
  • leczenie pęknięć stóp

Zapraszamy do naszego Centrum na konsultacje oraz zabiegi do wykwalifikowanego i doświadczonego Podologa. Problemy ze stopami nie muszą już być Twoim zmartwieniem! Pomożemy Ci pozbyć się trudności w sposób najskuteczniejszy i najszybszy.

Usunięcie odcisków

Odciski są zaburzeniem procesu wzrostu komórek oraz rogowaceniem głębszych warstw skóry, które przyczyniają się do narastania twardej masy keratynowej na skutek skoncentrowanego intensywnego ucisku.

Odcisk można usunąć manualnie, mechanicznie. Następnie zalecane jest użycie opatrunków odciążających i ochronnych. Do usunięcia mechanicznego używa się najczęściej dłuta, skalpela i cęg. Mechaniczne usunięcie polega na zastosowaniu frezarki zaopatrzonej w jednorazowe nakładki z papieru ściernego.

Wrastające paznokcie

Wzrastające paznokcie sprawiają ból, podrażnienia oraz stany zapalne, częstą metodą leczenia jest usunięcie całej płytki paznokcia, jednak to nie zawsze jest konieczne!

Istnieje także mało inwazyjna i niebolesna metoda walki z bólem – klamra na wrastające paznokcie.

Do każdego pacjenta rodzaj klamry dopasowywany jest w sposób indywidualny.

Klamry są bezbolesne, nieodczuwalne, dyskretne i nie przeszkadzają w codziennym funkcjonowaniu (można nawet grać w piłkę nożną ).

Klamra Frasera jest jednoczęściową klamrą, która dopasowuje się do kształtu paznokcia i polega na odpowiednim dopasowaniu siły naciągu klamry. Zabieg jest bezbolesny i przynosi natychmiastową ulgę. Klamra nie przeszkadza w codziennym funkcjonowaniu, a sam zabieg nie jest inwazyjny. Klamrę można aplikować jedno lub dwustronne.

Tajemnica skuteczności zabiegu polega na odpowiednim dozowaniu siły ciągu klamry. Pacjent nie musi w żaden szczególny sposób przygotowywać się do zabiegu. Jego efekty to natychmiastowa ulga w stanach bolesności oraz zdrowy wygląd paznokcia.

Klamra niklonowo-tytanowa, stosowana jest w przypadku korekcji wrastających paznokci oraz do wkręcającej się płytki paznokciowej w otaczający wał paznokciowy. Klamrą niklowo- tytanową przywrócimy estetyczny wygląd uszkodzonej płytki paznokciowej (bez oznak kruchości paznokci i nadkażenia grzybiczego). Metoda ta jest bezbolesna, nieinwazyjna, przynosi bardzo dobre efekty dla pacjenta

Leczenie pęknięć stóp

Wzmożone rogowacenie pięt oraz ich pękanie bardzo często są spowodowane zbyt suchą skórą. Do wzmożonego rogowacenia może doprowadzić noszenie niewłaściwego obuwia, ciasnego lub o zbyt twardej podeszwie. Dochodzi wówczas do nadmiernego ucisku lub tarcia, co prowadzi do podrażnienia skóry na stopach w konsekwencji do zwiększonego rogowacenia.

Nieodpowiednia pielęgnacja stóp zrogowaciałych często kończy się wczesnymi pęknięciami. Naskórek usuwamy specjalnymi frezami opatrzonymi wmateriał ścierny. Skóra pozostaje gładka i przyjemna w dotyku.

U nas możecie czuć się bezpiecznie nasze Centrum objęte jest opieką diagnostyczną Laboratorium Medycznego Labmed.

Podologia w Żywcu