Przejdź do treści
min. czyt.

Metoda objętościowa

Metoda objętościowa - 2:1, 3:1 etc podkreślająca trójwymiarowość/objętość aplikacji.

Technika polega na doklejaniu rzęs mink w ilości od 2 – 10 szt; do jednej naszej naturalnej rzęsy. Dzięki tej metodzie uzyskujemy zwielokrotnione zagęszczenie rzęs.

Rzęsy używane do tych aplikacji są dużo cieńsze niż rzęsy syntetyczno-jedwabne - od 0,3 do 0,10 - dzięki czemu aplikacja jest lekka i nie obciąża naszych naturalnych, oraz uzyskujemy duże zagęszczenie i wydłużenie.

Metoda objętościowa Żywiec

Uzupełnienie zależne jest w dużej mierze od osoby. Zazwyczaj rzęsy uzupełnia się co 3-5 tyg. Trwałość aplikacji to 50% materiały i 50% domowa pielęgnacja. Aby cieszyć się rzęsami przez długi czas nie należy malować ich tuszem, nadmiernie moczyć, dotykać, czy wyrywać. Co ważne należy również unikać tłustych substancji w okolicy oka a do dwóch dni po zabiegu należy unikać zbyt gorącego prysznica oraz wizyt w saunie i na basenie (rzęsy nie powinny być narażone na wilgotne, gorące powietrze).

Pamiętajmy o tym, że rzęsy tak jak każdy włos na naszym ciele wypada, a cykl rzęsy to ok 90 dni, dlatego nie należy się martwić, jeżeli zobaczymy jakąś rzęsę doklejoną wraz ze swoją naturalną np. podczas czesania lub mycia – co jest prawidłowym zjawiskiem, ponieważ w miejsce wypadającej, rośnie nam nowa.